Color Paper, 24 Lb Bond Weight, 8.5 x 11, Pulsar Pink, 500 Sheets/Ream, 10 Reams/Carton - WAU21031CT
(0) Write a Review
SKU:
WAU21031CT
MPN:
21031A
Weight:
5.91 LBS
  • Color Paper, 24 Lb Bond Weight, 8.5 x 11, Pulsar Pink, 500 Sheets/Ream, 10 Reams/Carton
Sorry this product is temporarily out of stock
Looking for a custom wholesale quote? Click here.
Frequently bought together:
Description
Product Features
  • Brighter colors. Brighter ideas.™
  • Bold colors get all the attention!
  • 20% thicker than ordinary paper.
  • Ideal for one- and two-sided documents.
  • Guaranteed smooth performance on inkjet and laser machines.
  • Manufactured acid- and lignin-free.
Item Dimensions
Weight: 5.91 lbs.
Height: 2.41 in
Depth: 11.0 in
Width: 8.5 in