Dual Temp Hot Glue Gun, Orange/Black - GOR100424
(0) Write a Review
SKU:
GOR100424
MPN:
100424
Weight:
0.72 LBS
Sorry this product is temporarily out of stock
Looking for a custom wholesale quote? Click here.
Frequently bought together:
Description
Product Features
  • Dual temperature with low and high switch.
  • Long nozzle for precise gluing and insulated to prevent burns.
  • Easy sqeeze trigger with rubber handle.
  • Built-in stand folds up and allows you to get into small spaces.
  • Wide base to stand up easier.
  • Ideal tool for larger crafts and projects.
  • Great for wood, metal, glass, florals, and more.
  • Recommended glue sticks with 0.43 diameter.
Item Dimensions
Weight: 0.72 lbs.
Height: 2.6 in
Depth: 10.0 in
Width: 8.05 in